Serwis i odgrzybianie klimatyzacji

Zajmujemy się serwisem klimatyzacji, jak również wiemy jak w razie potrzeby usprawnic dany uklad który z jakiejs przyczyny przestal działać a w samochodzie zrobiło się nagle duszno i piekielnie gorąco.

Zajmujemy się nie tylko obsługą i naprawą ale również podejmujemy sie regeneracji podzespołów klimatyzacji i między innymi sprężarek które sa bardzo drogimi  czesciami  dlatego zawsze staramy się je odratowac. Często problemem jest po prostu nieszczelność układu, wtedy nasi pracownicy mogą pomoc Panstwu zlokalizowac źródło ulatniania się gazu przy uzyciu specjalnej aparatury opracowanej do wykrycia wszelkich nieszczelnosci.

Posiadamy również specjalistyczny sprzęt do odgrzybiania układu klimatyzacji metoda ultradzwiekowa która jest znacznie skuteczniejsza niż preparaty w sprayu zwykle stosowane.

Układ Klimatyzacji

Samochodowe instalacje klimatyzacyjne powinny być profesjonalnie diagnozowane i serwisowane co najmniej raz do roku, bez względu na ocenę ich działania przez użytkownika.

Przy dobrze działających układach klimatyzacji będących w idealnym stanie (również fabrycznie nowych), przedostają się do ich wnętrza niewielkie ilości pary wodnej absorbowane przez higroskopijny czynnik roboczy. Działanie klimatyzacji w takich okolicznościach  ulega pogorszeniu, ponieważ  przekroczony zostaje dopuszczalny poziom stężenia wody w czynniku roboczym (R134a).

Należy wówczas dokonać regeneracji czynnika roboczego tj, jego osuszenia i uzupełnienia stanu.  Dodatkowo przy obsłudze klimatyzacji niezbędna jest również okresowa wymiana filtra przeciwpyłowego (kabinowego), oleju smarującego sprężarkę klimatyzatora oraz dezynfekcja całego układu obiegu powietrza gdzie osadzają się bakterie i grzyby.